Devils Tower

Devils tower – Ďáblova věž ve Wyomingu

První atrakcí naší cesty k Devils Tower byl přejetý dikobraz u silnice. Tím se nám  potvrdilo, že zde na východě Wyomingu dikobraz žije.  Tedy kromě tohoto.  Naše oči celou asi půlhodinovou trasu z dálnice k věži napjatě hledaly něco vysokého věžovitého převyšujícího terén a tak jsme za Devils Tower na pár vteřin považovali i místní vodárenskou věž.

Pak už ale nebylo pochyb. První zastávka a vyhlídka na Devils Tower – Ďáblovu věž, které indiánské kmeny daly různá jména i různé legendy vzniku. Těch indiánských kmenů, které se zde pohybovaly a Devils tover zminovaly je 6 a co kmen to jiná legenda.

Pokud se ocitnete na východě Wyomingu nevynechejte Devils Tover – Ďáblovu věž. Tento čedičový monument na nás.

A jak Devils Tower vznikla ? To se nedá takto jednoznačně říci. Záleží na tom z jakého jste kmene. Jeden kmen má legendu o 6 malý děvčátkách, která chtěl sežrat medvěd a tak si stouply na kámen a modlily se tak silně až kámen vyrostl do této výšky . Navíc povrch Devil Tower nevytvořilo, jak se domnívají běloši, rychle chladnutí čediče ale onen medvěd, který se za děvčátky snažil vylézt na skálu. Legenda je propracováná protože řeší i co bylo dál. Děvčátka si k sobě vzal Manitou a jsou na nebi jako souhvězdí  Kuřátka. A poučení je jasné, když bude nejhůř zachrání vás Manitou, každopádně se preventivně modlete.

Jiný indiánský kmen také neměl v kmeni geologa a tak jejich příběh hovoří o 6 bratrech. Už ani nevím přesně jak příběh probíhal každopádně to ale vysvětlovalo vznik Devils Tower také.